Úča učí Canvu

Můj příběh

Jak skvělé je to dnes!

Dnes si umím díky programu Canva vytvořit materiály k jakémukoliv tématu, které s dětmi zrovna probíráme. Nemusím tak platit za soubory materiálů, které nejsou podle mých představ a požadavků, které nevyhovují věkové skupině, kterou učím a které třeba ani nevyužiji celé.

Zvládnu si připravit to, co zrovna potřebuji. Ať už jsou to nejrůznější pracovní listy, plotovky, plakáty, hry, piktogramy, pexesa, diplomy…Vlastně mě nenapadá nic, co by se v Canvě nedalo vytvořit.

Ale vždycky to tak nebylo....

Dobře si pamatuji na roky, kdy to takhle nebylo a já trávila spoustu času hledáním vhodných materiálů a pomůcek pro výuku. Nebylo to jen pár minut, ale celé hodiny. Rozhodla jsem se nějaké soubory materiálů koupit, ale nabídka pro dvouleťáčky nebyla skoro žádná. A když se mi nějaký materiál líbil, tak jsem ho nevyužila celý. Peníze jsem vyhazovala oknem. A stále jsem neměla vše, co jsem si představovala. Celý ten kolotoč hledání a placení za něco, co mi nevyhovovalo se pořád opakoval. A mě to vůbec nebavilo.

Neměla jsem na nic čas. Nebavilo mě zdlouhavé hledání. A už vůbec jsem nehodlala dál vyhazovat hromady peněz. Jenže jsem neměla žádné jiné řešení. Až jsem náhodou narazila na Canvu. A vše se změnilo!

Takhle můj příběh pokračuje

Canvě jsem propadla celým svým tělem i duší. Najednou se mi otevřely dveře do světa, kde nic z toho, co jsem si vymyslela, nebyl problém. A to se mi líbilo. Tvořila jsem jak na běžícím pásu. A své materiály sdílela s dalšími učitelkami. Ty byly nadšené a dostávala jsem skvělé ohlasy.

A za nějakou dobu i dotazy, kde materiály tvořím a jak. Trpělivě jsem opovídala, ale paní učitelky program většinou neznaly a bály se, že se s ním nenaučí, protože nejsou technicky zdatné, nejsou technický typ, nekamarádí se s počítačem, jsou příliš staré na takové věci a další pomyslné překážky, které jim stály v cestě.

A pak to přišlo. Byla jsem na dovolené u moře. A já i v létě tvořila učitelkám na přání materiály a výzdoby. Partner se mě zeptal, proč si je učitelky netvoří samy, když ví, co přesně chtějí. A já mu na to tenkrát řekla, že není nikdo, kdo by je s Canvou seznámil a naučil je tvořit to, co opravdu potřebují. A bylo to!

Ještě to léto jsem si založila skupinu na Facebooku Úča učí Canvu, kde sdílím vytvořené materiály. A zároveň vznikl i kurz ZAČÍNÁM S CANVOU, kde učím paní učitelky tvořit si pracovní listy, výzdoby do tříd, tématické piktogramy, plakáty pro akce škol, příspěvky na sociální sítě. Zkrátka vše, co denně využíváme ve své práci.

A teď jsem tu, abych pomohla i vám 🙂